514. Melyik a legmagyarabb, kokárdás termék?

Március 15. alkalmából itt vannak az igazi, kokárdás magyar termékek. Egy közös jellemzőjük van: a csomagoláson feltűnő trikolor szín.

Nem kevés élelmiszeripari vállalakozás van ma Magyarországon, ami a magyar származást a marketingstratégia egyik fő elemeként használja. Vannak, akik ezt finoman, például a hátoldalon jelzik, és vannak, akik elég direkten csinálják kokárdákkal, nemzeti trikolora épülő designnal. A következő válogatás szubjektív a legmagyarabb termékre.

  • DOMIÁNS MAGYAR: amikor az egész csomagolás egy nagy magyar kokárda. Legkiválóbb példája a magyar tej, mely nem sokat teketóriázott, az egész csomagolást trikolor színbe öltöztette. Merész stratégia volt és hatékony, bár azt is hozzá kell tenni, hogy a termék sokszor a legalacsonyabb árú tej az eladóhelyeken. De lehet még ilyet találni, például a Mancsó tojás-t, ahol a csomagoláson a címke szintén magyar színekben pompázik.

  • ZÁSZLÓS-SZALAGOS MAGYAR: a trikolor szalag fontos szerepet kap a termék vizuális kialakítása során, de azért más elemek is megtalálhatók a csomagoláson, például márkajelzés vagy marketing üzenetek. Ilyen a Pick vagy a magyar szalagos kenyér és kolbász.

  • BÜSZKE MAGYAR: ebből van a legtöbb. A három szín egy kiegészítő elemként szerepel a csomagoláson. A valahol megtalálható a három szín a grafikai elemek között, vagy a képet, vagy a márkát körülölelheti a három szín. Kiváló példája a hagyományos termékkategóriák, például paprika, Erős Pista vagy akár a Soproni sör is.

  • LOGÓS MAGYAR: csak egy logót, vagy emblémát használ annak illusztrálására, hogy a termék magyar. Erre nincs példa, minden Magyar termék ide tartozik.

magyar<em>termek</em>1.jpg magyar<em>termek</em>8.jpg magyar<em>termek</em>2.jpg
magyar<em>termek</em>7.jpg
magyar<em>termek</em>6.jpg
magyar<em>termek</em>4.jpg magyar<em>termek</em>5.jpg magyar<em>termek</em>3.jpg